pl en

nadmuHy

Wrocławski zespół nadmuHy to energetyczna mieszanka rocka z elementami funk i jazzu. Grupa istnieje od 2005 r. i do dziś udało jej się zarejestrować EP'kę "SAMOTNA KROWA" (jeszcze jako muHy) oraz zagrać ponad 100 koncertów w całej Polsce. Muzycy wnoszą świeży powiew na krajową scenę muzyczną, a ich jej mocne strony to  bezkompromisowe, śmiało krytykujące otaczającą rzeczywistość teksty i oryginalne, perfekcyjnie wykonane pomysły muzyczne. Pikanterii zespołowi dodaje charyzmatyczny i nieprzewidywalny wokalista, gotów rozgrzać do czerwoności nawet najbardziej wymagającą publikę. Zespół nadmuHy to z pewnością wyjątkowa pozycja na rodzimej scenie muzycznej, a planowany na koniec 2011 roku debiutancki album będzie tego najlepszym dowodem. 


PRODUKTY
nadmuHy "MuHy"

Debiutancki album zespołu nadmuHy „muHy” to propozycja dla entuzjastów nowych brzmień, gdzie nie brakuje eksperymentów i poszukiwań. Oryginalne połączenie rocka i nieco bardziej wyszukanych aranżacji pełnych jazzu i funk powoduje, że „muHy” to z pewnością ciekawa nowość na polskim rynku muzycznym. To właśnie ta mieszanka różnych przestrzeni akustycznych, melodyjne brzmienie i odważne, bezkompromisowe teksty niekoniecznie o miłości stanowią o oryginalności krążka. Dopełnienie całości stanowi charyzmatyczny wokal Bartka Matuszka - choć szorstki i głęboki jak w „Jazzy”, a momentami zaskakująco łagodny, to zawsze wyjątkowo ekspresyjny i wyrazisty.

Singlem promującym płytę jest utwór „Księżyc”, a sam album zawiera dziesięć premierowych utworów.

Teledysk do piosenki, nad którym pracował Marcin Janiec i grupa OKO fx Studio, powstał
w listopadzie 2011 roku, a zdjęcia kręcone były w Starym Browarze w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Za produkcję albumu odpowiada Andrzej „Gienia” Markowski z wrocławskiego studia FONOPLASTYKON, współtwórca sukcesów takich grup jak Funny Hippos czy Jamal.