pl en

Blade Loki

Blade Loki to wykonujący melodyjną odmianę punk-rocka zespół, który konsekwentnie nie uznaje muzycznych kompromisów. Od początku istnienia wierny pozostaje swojej stylistyce; z jednej strony są to silne, punkowe brzmienia, z drugiej zaś grupa nie stroni od urozmaicania swej formuły innymi stylami. Rezultatem tej mieszanki - w połączeniu z bogatym instrumentarium, niebanalnymi tekstami i wpadającymi w ucho melodiami - są oryginalne, energetyczne i porywające brzmienia, o jakie trudno dziś na polskim rynku muzycznym. Ponadto sceniczna charyzma wokalistki i rewelacyjne wstawki instrumentów dętych są gwarancją niesamowitej atmosfery na każdym koncercie! 

Początki zespołu sięgają 1992 roku, a już debiutancka płyta „Młodzież olewa” zapewniła muzykom tytuł debiutu (obok Justyny Steczkowskiej i Liroya) 1995 roku.

Kolejne lata to nowa wokalistka – Agata Polic i świetnie przyjęta „Blada płyta” oraz „Psy i koty”. Sukces krążków stał się przepustką do występu na Przystanku Woodstock, jednak to czwarta płyta „…no pasaran” okazała się być prawdziwym objawieniem - album cieszył się ogromną popularnością w stacjach radiowych i telewizyjnych. Tytułowy utwór zespół wykonał w programie „Kuba Wojewódzki Show”, czym ugruntował swoją pozycję w czołówce polskich zespołów alternatywnych, można go też usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków takich artystów jak Hey, Kult czy Abradab. To świetne przyjęcie krążka zmotywowało artystów do dalszych działań, czego efektem jest „Torpedo Los” – ostatnia płyta, gdzie obok Agaty możemy usłyszeć również Agnieszkę „Majkę” Niemczynowską, która wzięła udział w jesiennej trasie „Torpedo Los Tour 2009”. Obecnie muzycy pracują nad nagraniem kolejnego, szóstego już albumu….